Emeklilik Gelir Planı

Emeklilik Gelir Planı

Emeklilik Gelir Planı İle Emekliliğin Keyfini Sürme Zamanı

Birikimlerinizin tamamını ya da bir kısmını Emeklilik Gelir Planlarımızda değerlendirebilirsiniz; belirleyeceğiniz süre ve tutarlarda maaş olarak geri ödeme alabilirsiniz.

Ziraat Emeklilik’in birbirinden özel Emeklilik Gelir Planları’ndan birini seçin, emekliliğinizin keyfini sürün.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 10 yıl kalıp, 56 yaşını tamamlayarak emekliliğe hak kazanan tüm katılımcılarımız, birikimlerinin tamamını ya da bir kısmını talepleri doğrultusunda şirketimizin Emeklilik Gelir Planına aktararak düzenli gelir elde etme imkanından yararlanabilirler. “Emeklilik Gelir Planı-1” ya da ‘Emeklilik Gelir Planı-2” planlarından birini tercih eden katılımcılarımız emeklilik sistemindeki birikimlerini sistemde kalarak emeklilik yatırım fonlarında vergi avantajıyla değerlenmeye devam edebilir. 

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde birden fazla emeklilik sözleşmeniz var ise, sözleşmelerinizden birinin emeklilik hakkı kazanması durumunda diğer sözleşmelerinizi de Emeklilik Gelir Planı altında birleştirebilirsiniz. Böylece aynı anda tüm sözleşmelerinizden emeklilik hakkı kazanabilirsiniz.

Katılımcılarımıza yapılacak asgari geri ödeme tutarı brüt 250 TL’dir. Emeklilik gelir sözleşmesi süresi içerisinde yılda azami 2 kez geri ödeme tutarınızı talebinize bağlı olarak artırılabilir veya plan asgari geri ödeme tutarından az olmamak kaydıyla azaltabilirsiniz.

*Geri ödeme tutarları her yıl Aralık ayında TÜİK tarafından açıklanan ÜFE artış oranı esas alınarak sözleşme yıldönümünden itibaren artırılır.

Süre Bazlı Geri Ödeme: Ödemelerinizin devam etmesi birikim tutarınıza bağlı olup, birikim tutarınız sonlandığında ödemeler de sonlanacaktır. Asgari ödeme tutarının altında kalan ödeme oluştuğunda ilgili tutar son ödeme tutarınıza eklenecektir.

Tutar Bazlı Geri Ödeme: Birikiminiz doğrultusunda belirlemiş olduğunuz tutara göre geri ödemeler yapılacaktır. 

Yılda 4 (dört) kez plan değişikliği yapma hakkınız bulunmaktadır.

Ziraat Emeklilik Bireysel Emeklilik Planlarında yatırımlarınız aşağıdaki fonlarda seçtiğiniz dağılım yüzdelerine göre değerlendirilir. Dilerseniz yıl içinde fon dağılımınızı değiştirebilirsiniz. Yılda 6 kez fon dağılımı değişikliği hakkınız vardır.

EGP 1 Planımızdaki Fonlar;

Fon Unvanı Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. Emeklilik Yatırım Fonları
ZHF KATILIM DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU
ZHA KATILIM STANDART EMEKLİLİK YATIRIM FONU
ZHN ALTIN KATILIM EMEKLİLİK YATIRIM FONU


EGP 2 Planımızdaki Fonlar;

Fon Unvanı Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. Emeklilik Yatırım Fonları
ZHE DEĞİŞKEN EMEKLİLİK YATIRIM FONU
ZHB HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU
ZHG KAMU BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
ZHS STANDART EMEKLİLİK YATIRIM FONU
ZHD KAMU DIŞ BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU
ZHN ALTIN KATILIM EMEKLİLİK YATIRIM FONU
ZHR PARA PİYASASI EMEKLİLİK YATIRIM FONU

  Emeklilik döneminde ne kadar maaş alacağınızı hesaplamak için tıklayınız...

  •   Ziraat Bankası şubelerinde bulunan Bireysel Emeklilik uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.
  •   0850 222 97 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak size en yakın Bireysel Emeklilik Uzmanımıza nasıl ulaşacağınızı öğrenebilirsiniz. 

Düzenli geri ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık periyodlarla alabilirsiniz. Düzenli  geri ödeme periyodunuzu bir sözleşme yılında 2 (iki) defa değiştirebilirsiniz.